مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:
آماده‌سازی «گلزار شهدا» برای دومین سالگرد شهادت سردار دل‌هامدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از آماده‌سازی «گلزار شهدا» برای دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها خبر داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، یدالله علیزاده، با اشاره به اقدامات انجام گرفته در محدوده «گلزار شهدا» و «پردیسان قائم(عج)» گفت: ۲۳۰ هزار  نهال فصلی از انواع گونه‌های «بنفشه»، «شب‌بو»، «کلم» و «قرنفل» و ۵۰۰۰ اصله از گیاهان چندساله از انواع گونه‌های «رزماری»، «ترون» و گل «رُز» نیز کاشت شده است.
وی ادامه داد: کاشت ۶۱۰ اصله درختچه از انواع گونه‌های «خرزهره»، «پیراکانتا» و کاشت ۱۵۰ اصله درخت از انواع «کاج تهران»، «سرو» و «عناب تلخ» نیز از دیگر اقدامات است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان همچنین به لایروبی و پاک‌سازی «پردیسان قائم(عج)» به متراژ ۴۵ هکتار و هرس فرم درختان مسیر پیاده‌رویِ مرقد مطهر «سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی» اشاره و خاطرنشان کرد: بازسازی سرویس‌های بهداشتی «پردیسان قائم(عج)» نیز ازجمله اقدامات در دستور کار است.
علیزاده افزود: ۱۶ چشمه سرویس بهداشتی متعلق به اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و هشت چشمه دیگر نیز در خیابان «تندرستی» تکمیل شده و آماده استفاده است.
وی جانمایی برای نصب شش کانکسِ سرویس بهداشتی سیار را نیز از اقدامات در دستور کار دانست و گفت: همچنین ۱۹ چشمه سرویس بهداشتی مقابل رستوران «کاج» در حال تکمیل است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، با اشاره به اقدامات در حال انجام در فضای سبز مناطق پنج‌گانه شهر گفت: یک‌ میلیون و ۲۰۰ هزار نهال فصلی، ۱۵ هزار و ۶۰۰ اصله از گیاهان چندساله، ۹۵۰۰ اصله درختچه و ۴۰۰۰ اصله درخت در سطح شهر کاشت شده است.
علیزاده با بیان اینکه درختان مسیر پیاده‌راه گلزار شهدا -حدفاصل زیرگذر «گنبد جبلیه» تا میدان اول مسجد «صاحب‌الزمان(عج)»- در جهت بهسازی معابر منتهی به «گلزار شهدا»، هرس شده است، گفت: اصلاح کشت و واکاری فضای سبز ورودی‌های شهر نیز در حال پیگیری است.