مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:
آغاز کاشت گل و گیاه در رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی


مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان گفت: کاشت گل و گیاه در رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی در قالب فاز نخست بهسازی فضای سبز بلوار به طول ۸۰۰ متر آغاز شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، یدالله علیزاده، افزود: فاز نخست بهسازی فضای سبز بلوار جمهوری‌اسلامی به طول ۸۰۰ متر، از سه‌راهی بلوار هوانیروز تا روبه‌روی اداره‌کل ورزش و جوانان استان، تسطیح، آماده‌سازی و لوله‌گذاری شده و کاشت گل و گیاه در این قسمت در حال انجام است.
وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰۰ درختچه از انواع زرشک و ترون در بلوار جمهوری‌اسلامی با همکاری شهرداری منطقه دو در حال کاشت است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: به‌منظور زیباسازی و اصلاح فضای سبز بلوار جمهوری‌اسلامی، خاک بی‌کیفیت و ریشه‌ی درختان آفت‌زده به عمق یک‌ونیم متر جمع‌آوری شده است.
علیزاده با اشاره به خاک‌ریزی مجدد پس از جمع‌آوری خاک بی‌کیفیت، بیان کرد: براساس آزمایش‌های مرکز تحقیقات کشاورزی، خاک باکیفیت مورد تایید کارشناسان، جایگزین خاک قبلی شده است.
وی یادآور شد: جهت آبیاری فضای سبز رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی و تقاطع امیرکبیر و بهبود انتقال آب در محل، لوله فرسوده آزبست، حذف و با لوله پلی‌اتیلن سایز ۲۵۰ به طول ۱۲۰۰ متر جایگزین شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان بیان کرد: در فاز نخست بهسازی بلوار جمهوری‌اسلامی، چمن عرض ۹ متر رفیوژ وسط حذف می‌شود و چهار متر حاشیه شمال‌جنوبی چمن کاشته خواهد شد و در پنج متر دیگر، گیاهان زینتی کاشته می‌شود.
علیزاده ادامه داد: جهت آبیاری چمن حاشیه شمالی و جنوبی رفیوژ به عرض دو متر، ۲۰۰۰ متر لوله پلی‌اتیلن و تعداد ۶۵۰ عدد آب‌پاش استفاده شده است.
وی خاطرنشان کرد: فضای سبز بلوار جمهوری‌اسلامی برای نخستین بار به سیستم آبیاری نوین جهت آبیاری قطره‌ای مجهز شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان افزود: در فضای سبز رفیوژ وسط بلوار جمهوری‌اسلامی نیز درخت اقاقیا و زبان گنجشک به‌صورت یک در میان کاشته شده و کاشت گل و گیاه نیز در حال انجام است.