مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:

کاشت و توزیع ۹۰۰ هزار نهال فصلی در مجموعۀ تولید گل‌وگیاه شهرداری

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از کاشت و توزیع ۹۰۰ هزار نهال فصلی در مجموعه تولید گل‌وگیاه شهرداری در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، یدالله علیزاده گفت: در نهالستان مجموعۀ تولید، از انواع نهال جعفری، مارگریت، مغربی، میمون، ناز آفتابی و اطلسی ایرانی، تولید شده و این میزان نهال در حال توزیع و کاشت در سطح شهر است.

وی با بیان اینکه در مجموعۀ تولید سازمان، قلمه‌زنی و کاشت انواع گل‌ها انجام می‌شود، افزود: قلمه‌زنی و کاشت گل‌ها از نوع رز، رز محمدی، طاووسی، شاه‌پسند و آبشار طلایی و قلمه‌زنی انواع نهال چون زرشک، توت آمریکایی و چنار، انجام شده است.

علیزاده ادامه داد: در حال حاضر، اغلب قلمه‌ها ریشه‌دار و آماده کاشت هستند.

وی بیان کرد: همچنین در مجموعه تولید گل‌وگیاه، بذر بیش از 1000 اصله درخت از نوع زبان‌گنجشک، زیتون تلخ، انواع کاج وغیره کاشته شده که درصد بالایی از بذرها جوانه زده‌اند.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان همچنین به کاشت نهال‌های فصلی در سطح شهر با همکاری شهرداری‌های مناطق پنچ‌گانه اشاره کرد.

علیزاده ازجمله اقدامات در دستور کار در مجموعۀ تولید را حصارکشی اطراف مجموعه در مناطق فاقد حصارکشی ذکر و خاطرنشان کرد: این اقدام ازجمله برنامه‌های آتی در سال‌جاری است.

وی همچنین از دیگر برنامه‌های سال‌جاری، به توسعۀ گل‌ و گیاهان آپارتمانی و قلمه‌زنی و کاشت نهال فصلی ازجمله نهال بنفشه، کلم زینتی و مینای چمنی، برای سه ماه فصل پاییز اشاره کرد.