در راستای برگزاری سمپوزیم ملی مجسمه‌سازی کرمان:

سایت ساخت و خلق آثار مجسمه‌سازی تحویل هنرمندان شد

 

معاون خدمات شهری شهردار کرمان، گفت: در راستای برگزاری سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی کرمان، سایت ساخت و خلق آثار، تحویل هنرمندان شد
به گزارش کرمان‌آنلاین، رامین امیرمداح گفت: سایت ساخت مجسمه واقع در پردیسان قائم(عج)، از دیروز به هنرمندان منتخب این سمپوزیوم تحویل داده شد تا کار خود را آغاز کنند.
وی با بیان اینکه در این سمپوزیوم کشوری هنرمندان از سنگ و مس در ساخت مجسمه استفاده می‌کنند، ادامه داد: در مرحلۀ اول با اعلام فراخوان کشوری، 22 اثر ارسالی به این سمپوزیوم توسط داوران انتخاب شد که بعد از ساخت ماکت و ارسال آن به دبیرخانۀ سمپوزیوم و داوری داوران، در مرحله دوم 10 اثر برتر کشوری برای اجرا انتخاب شد.
معاون خدمات شهری شهردار کرمان افزود: در مجموع 12 اثر از این 12 هنرمند طی دورۀ برگزاری سمپوزیوم اجرا خواهد شد.
امیرمداح همچنین از حضور دو استاد هنرمند کشوری به دعوت شهرداری کرمان در این سمپوزیوم خبر داد و گفت: البته قرار بود یک هنرمند ایتالیایی نیز به دعوت شهرداری کرمان برای حضور در این سمپوزیوم به کرمان بیاید که در این راستا تمام هماهنگی‌ها انجام شد، اما دقیقاً قبل از پرواز، به علت قرنطینه شدن شهر محل سکونت این هنرمند به خاطر ویروس کرونا، سفر وی کنسل شد.
وی بیان کرد: این سمپوزیوم قرار است طی 22 روز برگزار شود و درنهایت بعد از رونمایی از آثار، تصمیم گرفته خواهد شد در چه نقاطی از شهر نصب شوند.
معاون خدمات شهری شهردار کرمان، هدف از برگزاری این سمپوزیوم را خلق آثاري ماندگار، استفاده از آثار با کیفیت و سطح بالای هنری در سطح شهر، انتقال تجربیات هنرمندان مطرح کشور به هنرمندان شهر کرمان، ارتقای سطح و دید هنری و نیز توسعۀ زيبايي و هنر در شهر كرمان ذکر کرد.
امیرمداح گفت: امیدواریم سمپوزیوم کشوری مجسمه کرمان بتواند همانند سمپوزیوم موفق قبلی، به خلق آثاری ماندگار و موفق منجر شود.
گفتنی است به زودی مراسم افتتاح و آغاز به کار رسمی این رویداد هنری برگزار خواهد شد.