مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:

آغاز درختکاری و احیای درختان در محله‌های شهر کرمان

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان گفت: با همکاری شهرداران محله و اهالی محله‌ها، درختکاری و احیای درختان در محله‌های مختلف شهر کرمان آغاز می‌شود.

به گزارش کرمان‌آنلاین، یدالله علیزاده با اشاره به نزدیک‌شدن به 15 اسفند و روز درختکاری، از انتخاب 20 محله و همکاری شهردارمحله‌ها و اعضای شورایاری محله خبر داد و افزود: با انتخاب این افراد و با همکاری اهالی محل، حدود 100 تا 150 اصله درخت در محله‌های مختلف شهر کرمان کاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون، کار درختکاری در محله‌های شهرکرمان آغاز شده است، گفت: کار گوده‌زنی و واکاری درختان پارک‌ها و محله‌ها، با نظرات ناظران فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و نیروهای شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه، انجام می‌شود.

علیزاده با تأکید بر اینکه این اقدام به‌منظور احیای درختان و زنده‌ماندن فضای سبز محله‌ها انجام می‌شود، گفت: در صورت درخواست شهروندان مبنی بر کاشت درخت در جلوی منازل و کوچه‌ها، بررسی‌های لازم در خصوص مناسب بودن عرض معبر انجام و سپس نهال درخت کاشته می‌شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان افزود: این اقدام در قالب طرح محله سبز و به منظور احیای فضای سبز شهری هرساله در دستور کار قرار می‌گیرد.