مقالات جدید

برای اطلاع از مقالات جدید در حوزه کشاورزی و باغبانی اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

آموزش

در این بخش میتوانید آموزشهای لازم را در زمینه های مختلف کشاورزی ، باغبانی و ... فرا گیرید.

اطلاعات بیشتر

لیست پارک ها و باغ های شهر کرمان

در این بخش به معرفی پارک ها و باغ های شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

در بیست‌ونهمین ایستگاه پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛
۱۵ کیلومتر از شبکه انتقال آب خام در شهر کرمان به بهره‌برداری رسید/ افزوده‌شدن ۱۱۸ کیلومتر به شبکه آب خام شهر در این دوره از مدیریت شهری

ظهر امروز در بیست‌و‌نهمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، پروژۀ خطوط انتقال آب خام شهر کرمان به حوضچۀ ذخیرۀ آب پردیسان قائم(عج)، به بهره‌برداری رسید.
به گزارش کرمان‌آنلاین، در این پروژه که به‌منظور احیای پردیسان قائم(عج) و تأمین آب این منطقه و آرامستان جدید، به بهره‌برداری رسید، دو خط لوله به طول ۱۵ کیلومتر از بلوار «۲۲ بهمن» در منطقه چهار و از بلوار «بلد‌الامین» در منطقه یک به پردیسان قائم(عج) با انتقال ۴۰ لیتر آب در ثانیه و هزینه‌ای بیش از چهار میلیارد و 600 میلیون تومان اجرا شد.
شهردار کرمان در حاشیۀ این آیین که با حضور رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی از مدیران شهری برگزار شد، گفت: برای رسیدگی، مراقبت و سرکشی و تأمین آب و آبیاری مورد نیاز پردیسان قائم(عج)، با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه بودیم که با واگذاریِ کار به بخش خصوصی در قالب قرارداد مشخص و با کمک نیروهای مستقل آن‌ها، مشکل مرتفع شده است.
سیدمهران عالم‌زاده افزود: تأمین آب پردیسان قائم(عج)، با انتقال آب از چاه‌هایی که در شهر وجود داشت، به دریاچۀ ذخیرۀ آب، دغدغۀ ما بود که این مشکل نیز حل شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز با بهره‌برداری از خطوط انتقال آب خام به سمت پردیسان قائم(عج)، ۱۱۸ کیلومتر به شبکۀ آب خام کرمان افزوده شد.
شهردار کرمان گفت: در سنوات قبل حدود ۲۷۵ کیلومتر خط انتقال آب اجرا شده بود، اما در سه‌سال اخیر و این دورۀ مدیریت شهری، ۱۱۸ کیلومتر به شبکه آب خام شهر کرمان افزوده شده که این رقم ۴۳ درصد کاری است که در سنوات گذشته انجام شده است.
عالم‌زاده بیان کرد: آبِ مجموعۀ چاه‌هایی که در سطح شهر وجود داشتند و نمی‌توانستیم به جاهای دیگر منتقل کنیم، از طریق این شبکه به پردیسان قائم(عج) منتقل شده و تعدادی از فضاهای سبز مسیر هم که از آب شرب برای آبیاری آن‌ها استفاده می‌شد، به شبکۀ آب خام متصل شدند.
وی از حفاریِ چهار چاه جدید نیز خبر داد و گفت: آب این تعداد چاه نیز به این شبکه اضافه خواهد شد تا برخی دیگر از پارک‌ها هم که با استفاده از آب شرب، آبیاری می‌شوند، به‌طور تدریجی از این طریق آبیاری شوند.
شهردار کرمان با بیان اینکه براساس اعتبارات قدیم، حدود ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این خطوط هزینه شده است، گفت: اگر در حال حاضر می‌خواستیم این کار را انجام دهیم، به بیش از ۶۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داشتیم.
عالم‌زاده افزود: با انتقال آب خام، از منابع آبی پایدار به‌صورت بهینه استفاده می‌شود و کیفیت آب آبیاری فضای سبز نیز افزایش می‌یابد.
شهردار کرمان تهدید دیگر برای پردیسان قائم(عج) را وجود آرامستان در جوار این جنگل دست‌کاشت دانست و گفت: اگرچه آرامستان در محدودۀ جنگل قرار ندارد، اما با پیشروی و گسترش آن، به زمین‌های آزاد جنگل ورود پیدا می‌کرد و مسأله‌ساز می‌شد؛ بنابراین، تصمیم گرفتیم از زمین‌های آزاد برای توسعۀ جنگل استفاده شود و دفن اموات به آرامستان جدید منتقل گردد.
عالم‌زاده افزود: به همین دلیل آرامستان جدید را راه‌اندازی کردیم که به‌زودی با دفن اموات در آرامستان جدید، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه با این حال، باید برای پردیسان قائم(عج) و محدودۀ اطراف آن، مشاور انتخاب شود تا طرح بلندمدتی برای آن در نظر بگیرد، گفت: باید از ظرفیت گردشگری این منطقه به‌طور مطلوب استفاده شود.
شهردار کرمان افزود: در حال حاضر، پارک گردشگری در محدودۀ پردیسان قائم(عج) طراحی شده که می‌تواند پیوند خوبی با طرحِ پردیسان قائم(عج) داشته باشد و این منطقه را به نقطۀ گردشگری جنوب‌شرق کشور تبدیل کند.

تکمیل لوله‌گذاری شهرک‌های «خواجو»، «شهید مطهری» و «شهید ایرانمنش»
معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز در حاشیۀ این آیین، یکی از مشکلات شهر کرمان را آبیاری فضای سبز آن دانست و گفت: برای تأمین آب مورد نیاز فضای سبز شهر کرمان، به ایجاد یک شبکه و لوله‌گذاری نیاز بود.
رامین امیرمداح افزود: اتفاق خوب و اصولی که در این دوره با تدبیر مهندس عالم‌زاده رقم خورد، این بود که خریدهای عمده را در شهرداری مرکز متمرکز کردند؛ بنابراین، رقم‌های خرید افزایش یافت و کارخانه‌ها برای فروش کالاهای خود به صحنه آمدند.
وی با بیان اینکه پس از خرید، مصالح مورد نیاز در اختیار مناطق شهری قرار گرفت، گفت: در همین راستا یکی از اقداماتی که انجام شد، خرید لوله برای توسعۀ شبکۀ آب خام شهر کرمان بود که این کار نه‌تنها برای لوله‌گذاری به سمت پردیسان قائم(عج) فایده داشت که لوله‌گذاری شهرک‌های «خواجو»، «شهید مطهری» و «شهید ایرانمنش» نیز تکمیل شد.
معاون خدمات شهری شهردار کرمان با اشاره به ۱۱۸ کیلومتر لوله‌گذاری برای تکمیل شبکۀ آب خام شهر کرمان گفت: در سه‌سال اخیر به میزانی که در سنوات گذشته وجود داشته، مجدد لوله‌گذاری و به شبکۀ آب خام اضافه شده است.
امیرمداح افزود: نتیجۀ مطلوبِ دیگرِ این اقدام، استفاده از آب خام به جای آب شرب در آبیاری پارک‌های مسیر لوله‌گذاری است که با توجه به کمبود آب، کار درستی نبود که تاکنون انجام می‌شد؛ ضمن اینکه کم‌آبی، باعث خشکی درختان و فضای سبز هم می‌شد که با استفاده از آبیاری آب خام، این مشکلات نیز مرتفع شد.

تاکنون، ۱۱۸ هزار متر به شبکۀ آب خام شهر کرمان افزوده شده است
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان نیز در حاشیۀ این آیین با اشاره به لوله‌گذاری و انتقال آب خام از مناطق یک و چهار با همکاری شهرداری‌های این دو منطقه گفت: امروز خطوط انتقال آب خام به سمت مجموعۀ پردیسان قائم (عج) به طول ۱۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
یدالله علیزاده، به وسعت بالای مجموعۀ پردیسان قائم(عج)، آرامستان جدید و پارک در دست ساخت گردشگری اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش دورۀ آبیاری پردیسان قائم(عج) و خشک شدن چاه‌های آب اطراف مسجد صاحب‌الزمان(عج)، لازم بود آب کافی به این مجموعه انتقال یابد که مقرر شد آب مازاد از منطقۀ یک و چهار به پردیسان قائم(عج) منتقل شود.
وی با بیان اینکه با انتقال آب مازاد از طریق شبکۀ آب خام، مشکل کمبود آب پردیسان قائم(عج) برطرف خواهد شد، خاطرنشان کرد: با این اقدام، آب مورد نیاز پارک گردشگری و آرامستان جدید نیز تأمین می‌شود.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از لوله‌گذاری از سمت دریاچۀ بلدالامین تا دریاچۀ ذخیره آب پردیسان قائم(عج) در منطقه یک شهری، خبر داد و افزود: در حال حاضر، از منطقه یک ۱۵ لیتر آب در ثانیه منتقل می‌شود که با راه‌اندازی چاه پارک «دانشجو»، این میزان به ۲۵ تا ۳۰ لیتر آب در ثانیه افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: در منطقه چهار نیز از سمت بلوار «۲۲ بهمن» و میدان «پژوهش» تا دریاچۀ ذخیرۀ آب پردیسان قائم(عج)، لوله‌گذاری شده که ۳۵ تا ۴۰ لیتر آب در ثانیه به دریاچۀ پردیسان قائم(عج) منتقل می‌شود.
علیزاده یادآور شد: علاوه بر انتقال آب به مجموعۀ پردیسان قائم(عج)، فضای سبز واقع در این مسیر که پیش از این با تانکر آبیاری می‌شد، به این شبکه متصل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: خرید لوله‌های موردنیاز جهت اجرای این پروژه، حدود ۴۶ میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیان کرد: از اواسط سال ۱۳۹۶ تاکنون، ۱۱۸ هزار متر به شبکۀ آب خام شهر کرمان افزوده شده که این میزان حدود ۴۲.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سر خط خبرها

 • تجهیز و بهسازی سرویس‌های بهداشتی جنگل قائم(عج)

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: تجهیز و بهسازی سرویس‌های بهداشتی جنگل قائم(عج) مدیرعامل

  Read More
 • کاشت بیش از یک میلیون و 500 هزار نهال فصلی در مجموعۀ تولید گل و گیاه شهرداری

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:کاشت بیش از یک میلیون و 500 هزار نهال

  Read More
 • اجرای عملیات گسترده مبارزه با آفات در فضای سبز کرمان

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: اجرای عملیات گسترده مبارزه با آفات در فضای

  Read More
 • کاشت ۳۱ هزار نهال فصلی و ۲۰۰۰ گلدان در گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج)

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: کاشت ۳۱ هزار نهال فصلی و ۲۰۰۰ گلدان در گلزار

  Read More
 • کاشت 4520 درخت و درختچه در دو بوستان مناطق «چهار» و «دو» شهری

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: کاشت 4520 درخت و درختچه در دو بوستان

  Read More
 • لازمۀ حفظ و توسعۀ فضای سبز، تأمین منابع آبی پایدار است

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری: لازمۀ حفظ و توسعۀ فضای سبز، تأمین منابع آبی پایدار است

  Read More
 • آغاز کاشت گل و گیاه در رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:آغاز کاشت گل و گیاه در رفیوژ بلوار جمهوری‌اسلامی

  Read More
 • سامانۀ «مدیریت تابلوهای شهری» رونمایی شد

  در پنجاه‌وچهارمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛سامانۀ «مدیریت تابلوهای شهری» رونمایی شد در پنجاه‌وچهارمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری

  Read More
 • اجرای فضای سبز ویژه در آرامستان «بهشت کریمان»

  اجرای فضای سبز ویژه در آرامستان «بهشت کریمان» مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان گفت: فضای

  Read More
 • افتتاح ساختمان شماره سه معاونت سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری

  پویش افتتاح شهرداری کرمان به ایستگاه پنجاهم رسیدافتتاح ساختمان شماره سه معاونت سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری پیش

  Read More
 • بهسازی فضای سبز بلوار «جمهوری‌اسلامی» در دستور کار قرار گرفت

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان:بهسازی فضای سبز بلوار «جمهوری‌اسلامی» در دستور کار قرار گرفت مدیرعامل

  Read More
 • زیباسازی و بهسازی فضای سبز گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج)

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:زیباسازی و بهسازی فضای سبز گلزار شهدا و پردیسان

  Read More
 • کاشت و توزیع ۹۰۰ هزار نهال فصلی در مجموعۀ تولید گل‌وگیاه شهرداری

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: کاشت و توزیع ۹۰۰ هزار نهال فصلی در مجموعۀ

  Read More
 • سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی شهرداری کرمان؛ فرصت تعامل هنرمندان بومی و کشوری

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان بیان کرد:سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی شهرداری کرمان؛ فرصت تعامل هنرمندان بومی و کشوری معاون هماهنگی

  Read More
 • پیشرفت ۵۰ درصدی کار مجسمه‌سازان در چهارمین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی شهرداری کرمان

  معاون خدمات شهری شهردار کرمان خبر داد:پیشرفت ۵۰ درصدی کار مجسمه‌سازان در چهارمین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی شهرداری کرمان معاون خدمات شهری

  Read More
 • شهردار کرمان: وظیفۀ داریم در هر دوره آثار فاخری به شهر بیفزاییم

  چهارمین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی شهرداری کرمان آغاز به‌کار کردشهردار کرمان: وظیفۀ داریم در هر دوره آثار فاخری به شهر بیفزاییم

  Read More
 • سایت ساخت و خلق آثار مجسمه‌سازی تحویل هنرمندان شد

  در راستای برگزاری سمپوزیم ملی مجسمه‌سازی کرمان: سایت ساخت و خلق آثار مجسمه‌سازی تحویل هنرمندان شد معاون خدمات شهری شهردار

  Read More
 • بررسی ۴۹ پرونده درخواست جابه‌جایی درختان در سال گذشته و موافقت با ۳۱ مورد

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان اعلام کرد:بررسی ۴۹ پرونده درخواست جابه‌جایی درختان در سال گذشته و

  Read More
 • طرح توسعه مجموعۀ تولید گل‌وگیاه و شبکه آب خام در سال آینده

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: طرح توسعه مجموعۀ تولید گل‌وگیاه و شبکه آب

  Read More
 • سرانۀ فضای سبز شهر کرمان 14.3 مترمربع است

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان اعلام کرد:سرانۀ فضای سبز شهر کرمان 14.3 مترمربع است مدیرعامل

  Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25

مدیرعامل

مهندس یدالله علیزاده

 

ورود کابران

حاضرین در سایت

ما 100 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top