شهردار کرمان:
مجموعه تولید گل‌وگیاه را براساس نیاز شهر توسعه خواهیم داد

شهردار کرمان گفت: براساس ظرفیت و نیاز شهر کرمان، مجموعۀ تولید گل‌وگیاه شهرداری را توسعه خواهیم داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در بازدید از مجموعۀ تولید گل‌وگیاه شهرداری کرمان، با بیان اینکه مساحت این مجموعه 20 هکتار است، گفت: با فعالیت مجدد مجموعۀ تولید گل‌وگیاه شهرداری کرمان و افزایش تولیدات آن از دوسال گذشته تاکنون، این مجموعه در جایگاه خوبی قرار گرفته است.
وی افزود: این مجموعه، گل‌وگیاه مورد نیاز پنج منطقۀ شهری کرمان را تأمین می‌کند که اقدامی به‌صرفه است و به نسبت، دیگر به وارد کردن و خرید گل از خارجِ استان کرمان نیاز نداریم.
شهردار کرمان با بیان اینکه قبل از فعالیت جدی این مجموعه، برای خرید گل با چالش‌هایی مواجه بودیم، گفت: این موانع کم‌رنگ‌تر شده است؛ ضمن اینکه قصد داریم با درنظر گرفتن نیاز شهر و شهرداری کرمان، گل‌ها و گیاهان مختلفی در این مجموعه تولید کنیم.
در ادامۀ این بازدید، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان به وجود 20 شاسی (گلخانه ) سرد برای قلمه‌زدن انواع گل‌ها و درختچه‌ها اشاره کرد و گفت: در این مجموعه چهار شاسی (گلخانه) که در آن سیستم گرمایشی تعبیه شده، برای نگهداری گل‌های آپارتمانی وجود دارد.
یدالله علیزاده افزود: در هر شاسی (گلخانه) سرد 90 هزار قلمه از انواع رُزهلندی، رُز مهندسی، آبشار طلایی، طاووسی، یاس شیروانی، یاس زرد و هم‌چنین گونه‌های میوه مثل انار، انجیر و انگور، وجود دارد.
وی به نهالستان این مجموعه اشاره و مساحت آن را حدود یک هکتار بیان کرد و گفت: از ابتدای شهریورماه سال‌جاری تاکنون، در نهالستان این مجموعه، یک میلیون و 300 هزار نهال تولید شده که از این تعداد، 300 هزار نهال شب‌بو و یک میلیون نهال بنفشه بوده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان با بیان اینکه در نهالستان براساس چهارفصل، گل‌های مختص به آن فصل کاشت می‌شود، گفت: در حال حاضر، از یک هکتار نهالستان، حدود دو تا سه هزار متر گل‌های فصلی مختص فصل سرد سال کاشته شده و مابقیِ زمین برای فصول دیگر سال درنظر گرفته شده است.