شکوفه بیستمین هفته پویش «افتتاح» در بوستان «وصال»

 

در بیستمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان و با شعار «هر هفته یک افتتاح»، بوستان «وصال» در منطقه دو شهری به بهره‌برداری رسید.

شهردار کرمان در آیین افتتاح این بوستان که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و برای جلوگیری از انتقال این ویروس، بدون اطلاع قبلی و با حضور تعدادی از اعضای شورا و مدیران شهری برگزار شد، با اشاره به اینکه این بوستان با مساحتی بالغ بر ۷۸۰۰ مترمربع و در قالب پویش «افتتاح» به بهره‌برداری رسید، گفت: توسعۀ فضاهای سبز شهری و ساختِ پارک‌ها و بوستان‌های محله‌ای، زمینۀ حضور و فعالیت‌های اجتماعی و تفریحی را برای ساکنان محله‌ها فراهم می‌کند.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: هدف مدیریت شهری، توسعۀ متوازن فضاهای سبز در تمام نقاط شهر است؛ به همین منظور، ساختِ پارک‌ها و بوستان‌ها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه احداث بوستان‌ها در محدودۀ شهر، علاوه بر افزایش کیفیت هوا، موجب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان می‌شود، گفت: ساخت پارک‌ها و فضاهای سبز شهری، تأثیر مستقیم بر توسعۀ نشاط و پویایی اجتماعی دارد.

شهردار کرمان افزود: در راستای اجرای سیاست محله‌محوری، خدمات عمومی باید در  تمام محله‌های شهر ارایه شود؛ بنابراین، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان به‌دنبال توسعۀ خدمات عمومی و رفاهی در محله‌های مختلف شهر با اولویت توجه به محله‌های کم‌برخوردار است.

عالم‌زاده ساخت بوستان‌های محله‌ای را به‌عنوان بخشی از فضای سبز شهری، از موضوعات مهم در برنامه‌ریزی شهری دانست و گفت: بخش مهمی از سیمای شهر نیز وابسته به فضاهای سبز شهری است و توسعه و نگهداری اصولی از این فضاها، تازگی و طراوت ویژه‌ای به شهر می‌بخشد.

وی افزود: با ساخت بوستان‌های جدید، توسعه و حفظ و نگهداری صحیح از فضاهای سبز و همچنین ساماندهی و بهسازی بوستان‌های موجود در شهر، می‌توانیم گام‌های مطلوبی در جهت افزایش سرانۀ فضای سبز برداریم.

شهردار منطقه دو شهر کرمان نیز در حاشیه بهره‌برداری از بوستان «وصال» گفت: اقدامات متعددی ازجمله جدول‌گذاری، پیاده‌روسازی، فرش موزاییک و تأمین روشنایی، در این بوستان انجام گرفته است.

رضا خیاط‌زاده افزود: این بوستان به مجموعه وسایل بازی کودکان، ست تندستی، میز تنیس و مبلمان شهری نیز تجهیز شده است.

وی با اشاره به توسعۀ زندگی شهرنشینی و محدود شدن فعالیت‌های فیزیکی افراد، گفت: شهروندان نیازمند بوستان‌ها و فضاهای سبز برای گذران اوقات فراغت خود هستند.

شهردار منطقه دو همچنین از شهروندان خواست در حفظ و نگهداری فضاهای سبز شهری و امکانات موجود در بوستان‌ها، دقت و اهتمام بیشتری داشته باشند و در این زمینه شهرداری را یاری کنند.

لازم به ذکر است؛ به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، بوستان «وصال» در خیابان «وصال» واقع در بلوار جمهوری‌اسلامی، بدون اطلاع قبلی و با حداقل حضور افراد، به بهره‌برداری رسید.

همچنین قرار است پروژه‌های شهری کرمان در قالب پویش «افتتاح» با شعار «هر هفته یک افتتاح» هر هفته به بهره‌برداری برسد.