پایان فعالیت باغ ‌وحش کرمان/ ساخت باغ‌ وحش جدید با مشارکت بخش خصوصی

 

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان از متوقف شدن فعالیت باغ وحش کرمان خبر داد.

یدالله علیزاده با بیان این‌که باغ وحش، باید حداقل دو کیلومتر از حریم شهر فاصله داشته باشد، اما باغ وحش کرمان، در فاصلۀ 30 تا 40 متری از ساختمان‌های مسکونی و در داخل شهر قرار داشت، گفت: با توجه به این‌که شهرداری کرمان زمین لازم برای ساخت باغ وحش را در خارج از حریم شهر در اختیار دارد؛ برای ساخت باغ وحش در حال رایزنی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ایجاد باغ وحش درخواست کرد در این زمینه با شهرداری کرمان مشارکت کنند.

علیزاده دربارۀ علت تعطیل شدن باغ وحش کرمان گفت: شرایط زیست‌محیطی مناسب برای گونه‌های جانوری موجود در حیات وحش، فراهم نبود؛ ضمن این‌که با توجه به وسعت کم و شیب زیاد باغ وحش، امکان گسترش این مجموعه و فراهم کردن فضای مناسب برای حیوانات نیز وجود نداشت.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری با بیان این‌که حیوانات موجود در مجموعه باغ وحش کرمان، در فضای نامناسب نگهداری می‌شدند، گفت: اداره‌کل محیط زیست و دامپزشکی نیز مجوز لازم را برای ادامۀ فعالیت مجموعه باغ وحش، صادر نکردند؛ ضمن این‌که حامیان حیوانات و حیات وحش نیز از وضعیت مجموعه باغ وحش کرمان ناراضی بودند و این موضوع را بارها اعلام کرده‌اند.